LK1AF-24V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
LK1AF-24V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 22.1 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.09 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series LK
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC