LKX2W121MESZ30
Nichicon
Prodotto No:
LKX2W121MESZ30
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LKX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF