LLS2V271MELA
Nichicon
Prodotto No:
LLS2V271MELA
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP
In magazzino : 1
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.73 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.4739 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF