LLS2V471MELA
Nichicon
Prodotto No:
LLS2V471MELA
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.55 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.6465 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF