LM2574N-3.3G
onsemi
Prodotto No:
LM2574N-3.3G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
8-PDIP
Descrizione:
IC REG MULTI CONFG 3.3V 8DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive or Negative
Topology Buck, Boost, Buck-Boost
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-PDIP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.75V
Series -
Function Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Frequency - Switching 52kHz
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V