LM2576-3.3WU
Microchip Technology
Prodotto No:
LM2576-3.3WU
Pacchetto:
TO-263-5
Descrizione:
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5
In magazzino : 4
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series -
Function Step-Down
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Frequency - Switching 52kHz
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V