LM2931AD33R
STMicroelectronics
Prodotto No:
LM2931AD33R
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8SO
In magazzino : 44658
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 1 mA
Voltage - Input (Max) 26V
PSRR 78dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 30 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features -
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Current Limit, Thermal Shutdown
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 100mA