Casa / Fuses / LMIN010.VP
minImg
LMIN010.VP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
LMIN010.VP
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE AUTO 10A 32VAC 32VDC BLADE
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color Red
Approval Agency SAE, UL
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.429" L x 0.150" W x 0.331" H (10.90mm x 3.80mm x 8.40mm)
Product Status Active
Series LP MINI® 891
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case Blade, Miniature (Low Profile)
Voltage Rating - AC 32 V