LNK2H122MSEF
Nichicon
Prodotto No:
LNK2H122MSEF
Descrizione:
CAP ALUM 1200UF 20% 500V SCREW
In magazzino : 5
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.528" (115.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 8.68 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1200 µF