LNT1E683MSEN
Nichicon
Prodotto No:
LNT1E683MSEN
Descrizione:
CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.843" (123.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 15.3 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 68000 µF