LNT1K104MSE
Nichicon
Prodotto No:
LNT1K104MSE
Descrizione:
CAP ALUM 100000UF 20% 80V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.811" (173.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 18.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 21.39 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100000 µF