LNT2C222MSE
Nichicon
Prodotto No:
LNT2C222MSE
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SCREW
In magazzino : 3
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.055" (103.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LNT
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 3.24 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF