LNT2W822MSEJBN
Nichicon
Prodotto No:
LNT2W822MSEJBN
Descrizione:
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.598" (193.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 32.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 45.5 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 8200 µF