Casa / Crystals / LP19BF23CDT
minImg
LP19BF23CDT
CTS-Frequency Controls
Prodotto No:
LP19BF23CDT
Descrizione:
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series ATSSMLP
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 19.6608 MHz