LPJ-450SP
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
LPJ-450SP
Descrizione:
FUSE CRTRDGE 450A 600VAC/300VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Slow Blow
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 450A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 300kA AC, 100kA DC
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 2.500" Dia x 3.750" L (63.50mm x 95.25mm)
Product Status Active
Series LOW-PEAK™ LPJ
Voltage Rating - DC 300 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 600 VAC