Casa / Fixed Inductors / LPWI160808SR24T
minImg
LPWI160808SR24T
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
LPWI160808SR24T
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
0603
Descrizione:
FIXED IND 240NH 2.8A 40MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Inductance 240 nH