LPX271M200A1P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
LPX271M200A1P3
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 737mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LPX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.32 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 µF