LPX331M350H3P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
LPX331M350H3P3
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 603mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LPX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.68 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 µF