LQW15AN8N9J80D
Murata Electronics
Prodotto No:
LQW15AN8N9J80D
Descrizione:
FIXED IND 8.9NH 1.42A 70MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 31 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.42 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 8.9 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.5GHz