LQW18AN73NG80D
Murata Electronics
Prodotto No:
LQW18AN73NG80D
Produttore:
Murata Electronics
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 73NH 590MA 410MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 28 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 590 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 410mOhm Max
Inductance 73 nH
Series LQW18
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.28GHz