Casa / Fixed Inductors / LSQBA201212T6R8M
minImg
LSQBA201212T6R8M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQBA201212T6R8M
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0805
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 135MA 0.47OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 135 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 470mOhm
Inductance 6.8 µH
Series LSQB
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 38MHz