Casa / Fixed Inductors / LSQCA201616T100M
minImg
LSQCA201616T100M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQCA201616T100M
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0806
Descrizione:
FIXED IND 10UH 245MA 0.82OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 245 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 820mOhm
Inductance 10 µH
Series LSQC
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz