Casa / Slide Switches / LSU11-230101A3
minImg
LSU11-230101A3
E-Switch
Prodotto No:
LSU11-230101A3
Produttore:
E-Switch
Descrizione:
SWITCH SLIDE DP3T 11A 125V
Guida per l'utente
Switch Travel 6.00mm
Operating Temperature -30°C ~ 55°C
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Current Rating (Amps) 11A (AC)
Contact Finish -
Circuit DP3T
Actuator Length 3.00mm
Mounting Type Panel Mount
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Series LSU, LAMB
Switch Function On-On-On
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Operating Force 400gf
Voltage Rating - AC 125 V