Casa / Toggle Switches / LT-1521-710-012
minImg
LT-1521-710-012
Carling Technologies
Prodotto No:
LT-1521-710-012
Descrizione:
SWITCH TOGGLE
Guida per l'utente
Illumination Type, Color Incandescent, Red
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Bushing Thread 15/32-32
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.70mm Dia
Current Rating (Amps) 15A (AC/DC)
Circuit SPST-NC
Actuator Length 18.16mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC/DC
Series LT
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V