Casa / Toggle Switches / LT-1570-113-024
minImg
LT-1570-113-024
Carling Technologies
Prodotto No:
LT-1570-113-024
Guida per l'utente
Illumination Type, Color Incandescent, Green/Red
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Bushing Thread 15/32-32
Ingress Protection -
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Paddle
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.70mm Dia
Current Rating (Amps) 15A (AC/DC)
Circuit SPDT
Actuator Length 15.87mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC
Series LT
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V