LT1108CN8-12#PBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT1108CN8-12#PBF
Pacchetto:
8-PDIP
Descrizione:
IC REG BUCK BST 12V 1.5A 8DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Current - Output 1.5A (Switch)
Output Configuration Positive or Negative
Topology Buck, Boost
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-PDIP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series -
Function Step-Up, Step-Down
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Frequency - Switching 19kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V