Casa / Voltage Reference / LT1460BIS8-10#PBF
minImg
LT1460BIS8-10#PBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT1460BIS8-10#PBF
Pacchetto:
8-SO
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.1% 8SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 40µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.1%
Current - Output 40 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 360µA
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 35µVrms
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Package Tube
Voltage - Input 10.9V ~ 20V