Casa / Voltage Reference / LT1460EIS8-2.5#TRPBF
minImg
LT1460EIS8-2.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT1460EIS8-2.5#TRPBF
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.125% 8SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 10µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.125%
Current - Output 40 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 165µA
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 10µVrms
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 3.4V ~ 20V