LT1506IR-SYNC#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT1506IR-SYNC#TRPBF
Pacchetto:
7-DDPAK
Descrizione:
IC REG BUCK ADJ 4.5A D2PAK-7
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 15V
Output Type Adjustable
Current - Output 4.5A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 13.95V
Product Status Active
Supplier Device Package 7-DDPAK
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series -
Function Step-Down
Package / Case TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Frequency - Switching 500kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.42V