LT1529IQ-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT1529IQ-3.3#TRPBF
Pacchetto:
5-DDPAK
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 3A 5DDPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
Voltage - Input (Max) 15V
PSRR 62dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 160 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 5-DDPAK
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.95V @ 3A