LT3008MPTS8-1.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT3008MPTS8-1.5#TRPBF
Pacchetto:
TSOT-23-8
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.5V 20MA TSOT23-8
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR 65dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 20mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1.2 mA
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-8
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 20mA