LT3061IMS8E-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT3061IMS8E-3.3#TRPBF
Pacchetto:
8-MSOP-EP
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8MSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR 73dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 4 mA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP-EP
Control Features Enable, Soft Start
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.43V @ 100mA