Casa / Battery Chargers / LT3650IDD-8.4#TRPBF
minImg
LT3650IDD-8.4#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT3650IDD-8.4#TRPBF
Pacchetto:
12-DFN (3x3)
Descrizione:
IC BATT CHG LI-ION 2CELL 12DFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 8.4V
Charge Current - Max 2A
Number of Cells 2
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 12-DFN (3x3)
Series -
Fault Protection Over Temperature
Package / Case 12-WFDFN Exposed Pad
Voltage - Supply (Max) 32V