LT3695HMSE-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT3695HMSE-3.3#TRPBF
Pacchetto:
16-MSOP-EP
Descrizione:
IC REG BUCK 3.3V 1A 16MSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 36V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Product Status Active
Supplier Device Package 16-MSOP-EP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.6V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Frequency - Switching 250kHz ~ 2.2MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V