Casa / Voltage Reference / LT6654BMPS6-3.3#TRPBF
minImg
LT6654BMPS6-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT6654BMPS6-3.3#TRPBF
Pacchetto:
TSOT-23-6
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1.7ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.1%
Current - Output 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 600µA
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-6
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms
Series -
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 3.8V ~ 36V