Casa / Voltage Reference / LT6658BHMSE-2.5#PBF
minImg
LT6658BHMSE-2.5#PBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT6658BHMSE-2.5#PBF
Pacchetto:
16-MSOP-EP
Descrizione:
IC VREF SERIES 6V 0.1% 16MSOP
In magazzino : 190
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1.5ppmp-p
Output Type Adjustable (Fixed)
Tolerance ±0.1%
Current - Output 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 6 V
Current - Supply 3mA
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 16-MSOP-EP
Reference Type Series, Dual
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms
Series -
Package / Case 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tube
Voltage - Input 3.5V ~ 36V