LT6660KCDC-10
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT6660KCDC-10
Pacchetto:
3-DFN (2x2)
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.5% 3DFN
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 4ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.5%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 350µA
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 3-DFN (2x2)
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 4ppmrms
Series -
Package / Case 3-WFDFN Exposed Pad
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Package Tube
Voltage - Input 10.9V ~ 20V