LT8640AJUDCM-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LT8640AJUDCM-3.3#TRPBF
Pacchetto:
20-QFN (3x4)
Descrizione:
42V, 5A/8A PEAK SYNCHRONOUS STEP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 42V
Output Type Fixed
Current - Output 5A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 20-QFN (3x4)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.9V
Series Silent Switcher®1
Function Step-Down
Package / Case 20-WFQFN Exposed Pad, 18 Leads
Frequency - Switching 200kHz ~ 3MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V