LTC1504AIS8-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LTC1504AIS8-3.3#TRPBF
Descrizione:
IC REG BUCK 3.3V 500MA 8SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 200kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V