LTC1515CS8-3.3/5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LTC1515CS8-3.3/5#TRPBF
Descrizione:
IC REG CHARGE PUMP PROG 8SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Programmable
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Topology Charge Pump
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series -
Function Step-Up/Step-Down
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 650kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V, 5V