Casa / Battery Chargers / LTC1729CMS8-4.1#TRPBF
minImg
LTC1729CMS8-4.1#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LTC1729CMS8-4.1#TRPBF
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 8MSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Battery Pack Voltage 4.1V
Charge Current - Max -
Number of Cells 1
Current - Charging -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Series -
Fault Protection -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply (Max) 28V