Casa / Battery Chargers / LTC1731EMS8-8.4#PBF
minImg
LTC1731EMS8-8.4#PBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LTC1731EMS8-8.4#PBF
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC BATT CHG MULT-CHEM 2CEL 8MSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 8.4V
Charge Current - Max 500mA
Number of Cells 2
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Series -
Fault Protection -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply (Max) 12V