Casa / Battery Chargers / LTC1731ES8-4.2#PBF
minImg
LTC1731ES8-4.2#PBF
Linear Technology
Prodotto No:
LTC1731ES8-4.2#PBF
Produttore:
Linear Technology
Pacchetto:
8-SO
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
LTC1731-4.1 - Lithium-Ion Linear
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Battery Pack Voltage 4.2V
Charge Current - Max -
Number of Cells 1
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Series -
Fault Protection Reverse Battery
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply (Max) 12V