LTC3240EDC-2.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LTC3240EDC-2.5#TRPBF
Pacchetto:
6-DFN (2x2)
Descrizione:
IC REG CHARGE PUMP 2.5V 6DFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Topology Charge Pump
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 1.8V
Series -
Function Step-Up/Step-Down
Package / Case 6-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V