LTC3240EDC-3.3#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LTC3240EDC-3.3#TRMPBF
Pacchetto:
6-DFN (2x2)
Descrizione:
IC REG CHARGE PUMP 3.3V 6DFN
In magazzino : 1444
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Topology Charge Pump
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 1.8V
Series -
Function Step-Up/Step-Down
Package / Case 6-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V