Casa / Battery Chargers / LTC4002ES8-4.2#PBF
minImg
LTC4002ES8-4.2#PBF
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
LTC4002ES8-4.2#PBF
Pacchetto:
8-SO
Descrizione:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 8SOIC
In magazzino : 1476
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 4.2V
Charge Current - Max -
Number of Cells 1
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Series -
Fault Protection -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply (Max) 22V