LTR10EZPF1500
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
LTR10EZPF1500
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES SMD 150 OHM 1/4W 0805 WIDE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 150 Ohms
Series LTR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W