LWF1008JT820
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
LWF1008JT820
Pacchetto:
1008
Descrizione:
1008, 5%, T&R, 820 Inductance (u
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 14 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18.3Ohm Max
Inductance 82 µH
Series LWF
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 8MHz