LXDC2UR33A-122
Murata Electronics
Prodotto No:
LXDC2UR33A-122
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.10" L x 0.09" W x 0.04" H (2.5mm x 2.3mm x 1.1mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 600mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.6V
Series LXDC2UR
Power (Watts) 2 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 9-SMD Module
Efficiency 90%