M15KP45A
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
M15KP45A
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE UP 45VRWM 72.8VC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 207.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series M15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.8V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V